MENU

Wednesday, August 14, 2013

Summer haze

 
Hello to everyone from beautiful Split! While being here on vacation we just could not not take pictures at this beautiful place. The outfit you can see on the pictures is pretty much what my other outfits during the vacation looked like. Lotssss of crop-tops and high - waisted either skirts or shorts. This skirt is our last purchase, a type of skirt we were looking for, for a longer time now. And I chose this bag to add more color to the outfit. And of course the inevitable gold jewelry for summer. Are you obsessed with crop tops this summer as much as I am?Поздрав до сите од преубавиот Сплит! Едноставно не можевме а да не направиме пост со слики од ова преубаво место. Комбинацијата што можете да ја видите на сликите е многу слична на она што го носев другите денови во текот на одморот. Мнооогу crop-top маички во комбинација или со пантолончиња со висок струк или сукњи со висок струк. Оваа чанта ја одбрав за да додадам малку боја во комбинацијата и секако неизбежниот за лето - златен накит. Дали сте и вие опседнати со crop-top маички ова лето како и јас?
Skirt: Zara; Sandals: Zara; Bag: Non-branded; Watch: Fossil


5 comments:

 1. Пофалби пред сè за фотографот, ова е на ниво на професионален street style фотограф :) Комбинацијата е chic meets beach и ја обожавам. Имаш прекрасна фигура, косата ти е најубава што сум ја видела и оваа комбинација е храбра, впечатлива и женствена. Ми се допаѓа спротивставеноста на принтовите на ташната и здолништето и смиреноста на другите елементи. Сè на сè, фантастично!

  ReplyDelete
 2. Прекрасно изгледаш!
  И мене на врвот ми се кроп-топ маичките и неизбежниот висок струк. Принтот на сукњата просто ме освои. За сандалите ми иде да си пукнам од мака, дека не успеав да ги најдам..
  Ти годи одморот ^_^

  Поздрав
  Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete
 3. Марија од мене само пофалби. Со оваа комбинација ја преминуваш и претходната по која здивев. :)

  Боите неверојатно добро ти прилегаат на моменталниот тен, а тоа што косата ти е природно брановита (патем прекрасна) додава некој интересен ефортлес тач на комбинацијата.
  Мене особено ми се допаѓа допирот на боја кој го имаш вметнато во аутфитот. Без сината исто не би било досадно поради впечатливиот принт и кроп топот кој веднаш привлекува поглед, но вака изгледа уште подобро, светски.
  Изборот на накит како и секогаш е на место. Вистинските форми и нијанси.

  Храбро, интересно и шик. Не вреди да се бара замерки, ги нема. (:
  Одвај чекам нов пост, поздрав. ^^

  ReplyDelete
 4. Ova leto i jas bev a odmor vo Split,ahhhh sta reci ubavini..
  Outfitot ti e odlicen prav leten ,moderen prikladen za setanje niz nezamenliviot Split..

  ReplyDelete