MENU

Wednesday, July 31, 2013

Punk it


Hope all of you are enjoying the summer so far cause we definitely are. So for today's post I chose to punk it up, as this kind of look is back and I really like it. Except the shirt, I went with an all white outfit, as white is definitely my favorite color this summer. Hope you guys like it and feel free to share your opinion below
Thanks for visiting 
xoxoСе надеваме дека сите уживате во летото, ние дефинитивно уживаме! Што се однесува на денешниот пост одбрав аутфит што наликува на панк стилот којшто се врати и морам да признаам многу ми се допаѓа. Освен бојата на кошулата одлучив целиот аутфит да биде во бело, којашто ми е дефинитивно омилена боја ова лето. Се надеваме дека ви се допаѓа и слободно споделете го вашето мислење подолу
Ви благодариме за посетите
xoxo
Pants: H&M; Shirt:H&M (Men); Crop Top: Non-branded; Sandals: Zara

4 comments:

 1. You are one of the few bloggers in Macedonia that surprise me. We have diametrically different styles, but I love seeing your posts because you concentrate on every single detail. This outfit is very edgy, yet minimal. Love your hair and your skin is impeccable. Hugs!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you, thank you thank you. I really appreciate every single word :*

   Delete
 2. Марија само пофалби од мене затоа што комбинацијата е чиста десетка. До сега мој омилен пост без сомнеж.

  Пред се ми се допаѓа што минималистичкиот аутфит е збогатен со детали кои се усогласени со него. Ништо впечатливо, туку суптилно. Од едноставниот no makeup makeup изглед и класична фризура, до едноставниот но сепак доволен накит.
  Изборот на една единствена боја ти е полно погодување, особено оваа. Летно, свежо, младешки и крајно ултра софистицирано. Според мене белата боја ечи софистицираност и истенчен вкус.
  Додека целата таа бела приказна е супер женствена, ми се допаѓа додавањето на кошула за малку boyish елементи и беспрекорен баланс. Начинот на кој е врзана ми е еден од омилените трендови.

  Е ова ми е комбинација за пример за добро облечени девојки, се издвојува од се останато.

  И уште нешто, на третата фотографија си преубава, ама преубава. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Секогаш ме воодушевуваат твоите коментари ама овој пат најмногу :) Премногу ти благодарам, значи многу :*

   Delete