MENU

Saturday, August 17, 2013

Ribbon back


So here is another outfit from Split presenting what I really fell in love with. This high-waisted shorts are just amazing and perfect for summer time. And I love this shirt cause it seems so simple but yet is so catchy on the back side. Just what the shorts needed. And yup we do love golden jewelry for the summer. Enjoy the pictures from the beautiful Split darlings
See you soon


И еве уште еден аутфит пост од Сплит каде што покажувам во што јас се заљубив. Овие кратки пантолончиња со висок струк се идеални за лето. А, блузата ја обожавам зашто изгледа едноставна, но сепак е толку привлечна на задниот дел. Баш, она што им треба на пантолончињата. И дап, забележувате обожаваме златен накит летово. Уживајте во сликите од преубавиот Сплит
Се гледаме наскоро

Shirt: Tally Weijl; Shorts: Tally Weijl; Flats: Forever 21

9 comments:

 1. Chic summer! You girls really know how to rock an outfit. Martina, I love the blouse and you know I already love the flats and I can easily see this outfit turn into a night outfit with a pair of pumps and flashy earrings. Great job, girl!
  http://aleksandrinavezilka.wordpress.com/

  ReplyDelete
 2. Шорцевите се love, ги обожавам, одличен модел,боја и прекрасно ти стојат.
  Одлично искомбинирани, ташничката ненормално добро одговара во оваа комбинација!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Леле прекрасна! Апсолутно воодушевувачки аутфит, модерен, урбан...
  Комплименти!

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 4. moram da vi priznaam deka ste mi del od favoritite od makedonski blogeri :)
  me osvojuvate so sekoj nareden post..
  nemam sto da kazam osven sovrseno

  ReplyDelete
 5. Odlicna kombinacija pantolonite prekrasno ti stojat <3  http://sekymorrison8.blogspot.com/2013/08/anniversary-d_13.html

  ReplyDelete
 6. Со секој нареден пост се надминувате се повеќе и повеќе, а овој аутфит е дефинитивно пример за урбано и шик носење.

  Најмногу ме освои изборот на чанта. Би очекувала нешто како клач, или можеби транспарентна чанта, но Chanel flap inspired моделов е врвен избор и одлично вметнување на класичното во аутфитот. Материјалт е оној кој најмноги ми фати око, а потоа нежноста на боите која за пример ја надополнува веќе постоечката хармонија на бои. :)

  Многу пофалби, одлично е.

  ReplyDelete
 7. Девојко свесна ли си колку си згодна? Комбинацијава ми е совршена, едноставна а сепак впечатлива поради блузата.Балетанките совршено се вклопуваат со неа поради златната боја. Шорцот ти стои ненормално добро а реално имаш и убави нозе :)
  Ташната не е по мој вкус но убаво е вклопена тука.

  Една замерка, никаде не можам да видам од каде се балетанките и блузата купени :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам пред се на прекрасните зборови :) Се извинувам што сме заборавиле да споменеме од каде е купена облеката. Блузата ја купивме од Tally Weijl, додека пак балетанките се од Forever 21. Поздрав!

   Delete