MENU

Sunday, July 7, 2013

Red shirt
Hello everybody!
We're excited to show you our new blog post. I can't remember myself shooting a no-heels outfit, so I figured it was about time. This is a casual, but at the same time classy outfit and I think it's a perfect match for a daily combination. My favorite piece of this outfit, my new Forever 21 flats we bought recently. We hope you like it. :) Stay tuned!Здраво на сите!
Еве не нас повторно со нова комбинација. Не памтам од кога не сум имала аутфит каде што не носам штикли, па еве конечно и еден таков. Ова е една кежуал, но сепак елегантна комбинација и е одлична за дневна комбинација. Омиленото парче од аутфитом дефинитивно новите сандали кои ги купивме од Forever 21 неодамна. Се надевам ви се допаѓа. :)
9 comments:

 1. You have a lovely figure and shorts fit you gorgeously :) I love that you chose a lace model, it's so feminine. The flats are in my heart, I adore them :)

  ReplyDelete
 2. Prekrasna kombinacija! Shorcevite se preslatki i odlicno si gi iskombinirala! Sepak,baletankite mi se najomileni vo kombinacijava!

  ReplyDelete
 3. Se soglasuvam, sorcevite i baletankite se prekrasni, se dvojat od se drugo, mada jas bi ja spomnala i tasnata, mnogu mi se dopaga
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Very pretty look =)

  http://sissihope.blogspot.ch

  ReplyDelete
 5. Bas ste slatki!
  Sandalite 21 se prekrasni!

  ReplyDelete
 6. So beautiful <3<3<3

  http://sissihope.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Mn se ubavi sorcetite bas e vklopena cela kombinacija :*

  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Балетанките се прекрасни! :) Живеам за сличен пар со t-strap од Zara кој ми се потроши.
  Шорцевите уште подобар избор. Чипка ми е еден од омилените материјали за женствен шик изглед.
  Ми се допаѓа изобилството на детали преку богатата палета на бои. Неутрализирањето со кардиганот и нежноста на чипката е одлично, се создава рамнотежа. :)

  Поздрав. ^^

  ReplyDelete