MENU

Thursday, July 4, 2013

Day and night


 When choosing the outfit for today's post I just couldn't decide which outfit I like more, the day version, or the night version, so I decided to go with both. The day outfit is so comfortable but yet so catchy, whether you are going shopping or having a relaxed lunch time. And for the night, you just take the sneakers away and put your heels on and you are ready to go! Which one do you like prefer?


Кога го одбирав аутфитот за денешниот пост едноставено не можев да одберам која верзија повеќе ми се допаѓа, денската или онаа за на вечер, па затоа се одлучив да ги сликам двете. Аутфитот за преку ден е многу удобен, но сепак лесно паѓа во очи, без разлика дали сте на шопинг или имате релаксирано попладне. За да дојдете до ноќниот аутфит само извадете ги патиките, ставете ги вашите омилени шиткли и тоа е тоа! Кој аутфит ви се допаѓа повеќе?
Shirt: H&M; Shorts: Forever 21; Sneakers: Non branded; Shoes: Bershka; Watch: Fossil

8 comments:

 1. Dvete kombinacii se ubavi, no mene dnevniot mi e pointeresen, pokoloriten a so toa i poubav.
  A cevlite od vecernata kombinacija se prubavi...son...

  Pozdrav

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодариме многу за посетата и коментарот. Мило ни е што пронајде инспирација во аутфитите :)

   Delete
 2. Одлично! Се радувам што се вративте with a bang! Двете комбинации се опуштени и ненападна, баш релаксирани, ама гласам за дневната, зошто деталите го прават стилот, а марамата и платнените патики врескаат лето :)

  ReplyDelete
 3. glasam za dnevnata prekrasno izgleda mnogu mi se dopagja..
  a koga sme kaj noknata ,jas ne sum bas za sorcevi za vecerni izleguvanja...iako tebe sovrseno ti stojat :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам Елена многу :)

   Delete
 4. Мојот глас оди кон дневната.
  Вечерната е исто толку добра, претставува пример за софистицирана chic комбинација, но она што го сакам кај тебе е експериментирање - а марамата, патиките и висечките обетки заедно со впечатливиот часовник ми оставаат впечаток на ghetto fashionista што ретко кој може да го изнесе на прав начин. (: Ми се виде воодушевеноста и од објавата де. ^_^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мислам на крај сите се согласивме за дневната :) Ти благодарам многу

   Delete
 5. И мене повеќе ми се допаѓа дневната :))

  ReplyDelete