MENU

Monday, June 24, 2013

Floral skirt

 I did promise I was coming back with an outfit and finally here I am with an outfit. I know it's been a while since I posted an outfit but I am happy to be back on track.
In this outfit there are some new items you have not seen before on the blog and we are glad to show them. I am wearing this H&M shirt combined with a Bershka floral skirt.  My personal favorite piece of the outfit is the Celine look-a-like bag which I adore and I've been wearing it with almost everything lately. We would definitely prefer having an original one but this one was an exception since we couldn't afford buying the real one. The moment we saw this bag we couldn't resist not buying it.
 We also want to thank all of our new followers. We promise to never dissapoint you.Thank you for visiting!Како што ви ветив еве ме и мене конечно со нов аутфит. Знам дека ме немаше некое време, но среќна сум што повторно се вратив.
Со овој аутфит ви презентирам некои парчиња што не сте ги виделе порано на блогот. Носам H&M кошула комбинирана со сукња која ја купивме од Бершка. Мојот омилен дел од аутфитот е Celine look-a-like чантата која ја обожавам и ја носам речиси со се во последно време. Дефинитивно сакаме оригинали, но овој пат направивме исклучок со оглед на тоа дека не можеме да си ја дозволиме оригиналната. Во моментот кога ја видовме не можевме да одолееме и да не ја купиме.
Исто така сакаме да им се заблагодариме на сите наши нови фанови. Ветуваме дека нема да ве разочараме. Ви благодариме за посетите!

Shirt: H&M; Skirt: Bershka; Sandals: Zara; Watch: Fossil


7 comments:

 1. I love your skirt!!!

  Do you want to follow each other?

  kisses

  http://beharrean.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 2. tolku dobar i vpecatliv outfit-bravo,a tasnata tolku e slatka i odlicno ti prilega

  ReplyDelete
 3. Прекрасен аутфит!
  Обожавам пастелни бои и цветен принт, така да се заљубив во сукњата. Одличен избор на накит исто така. Штиклите мислам дека ја прават целата комбинација, многу се шик.

  ReplyDelete
 4. Многу добро искомбинирано од глава до пети! Штиклите ми оставија голем впечаток
  10*

  ReplyDelete
 5. Welcome back. :)
  Мартина, од глава до бети беспрекорно искомбинирано, без простор за замерка.
  Пунџата ти прилега прекрасно и на ликот и на самата комбинација. Го додава тој потребен префинет елемент кој и онака е забележлив преку облеката. :)
  Боите се супер. Освежителни, пролетни и супер изгледаат едни покрај други. :)

  Сандалите и очилата се љубов. Упорно барам класични авијаторки со такви стакла. :(

  Поздрав,
  www.makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete
 6. Perfekcija!
  Pozdrav do mojata blogo koleska :) ***

  ReplyDelete
 7. Mmm preslatko! A sandalite ti se hit, ednostavni i prekrasni :)

  Pozdrav,
  Kate
  http://cinnamonflavouredvoid.blogspot.com/

  ReplyDelete