MENU

Thursday, June 13, 2013

Boyfriend jeans


Sorry for the lack of new posts lately,  we've been busier with some school duties, but here we are :). For today I chose an all denim look, which we both wear really often lately (Martina and I). Actually the entire look is a combination from the trends we are obsessed with, the boyfriend type jeans, the ombre shirt and the hat too. I have really been obsessed with hats lately and I really thought it goes perfectly with the denim look. And of course our favorite Zara sandals for the summer. Hope you guys like and enjoy the look as much as I did and fell free to share your opinion below :) 


Се извинуваме за недостатокот на нови постови во последно време, имавме некои школски обврски, но еве не пак :) За денес одбрав тексас комбинација, која што јас и Мартина ја носиме многу често во последно време. Всушност целиот аутфит е комбинација од трендовите со кои сме опседнати, boyfriend фармерките, ombre кошулата и капата. Во последно време сум опседната со капи и мислев дека одлично се вклопува во комбинацијата. И на крај секако сандалите од Zara којшто ни се омилени за летово. Се надеваме дека ви се допаѓа и дека ќе уживате во постот и слободно споделете го вашето мислење подолу :)7 comments:

 1. Mnogu interesna i moderna kombinacija, a ti si preubava!

  ReplyDelete
 2. nice ombre denim blouse. Great look :)

  ReplyDelete
 3. I love your outfits and this is no exception. You two are definitely worth waiting for :) very trendy, youthful and inspiring. You are an example of how a modern girl should dress. The only thing that kind of bothers me is the belt, maybe a gold piece would have fitted better, but I like the overall look non the less :)

  ReplyDelete
 4. samo kaishot ne mi ide nekako :/

  ReplyDelete
 5. ovie retro casual kombinacii mi se omileni

  ReplyDelete
 6. Марија без сомнеж, една од најдобрите комбинации кои ги имам видено во последно време. :)
  Имаш искомбинирано и неколку мои омилени трендови, вклучувајќи boyfriend jeans за кои со полна душа чекам попусти :D, denim on denim и сандалите, моментално мој омилен модел чевли.
  Ми се допаѓа начинот на кој ти е врзана кошулата, затоа што повторно го потенцираш crop top трендот како еден од омилените, а градацијата на бои почнувајќи од капата, па од ременот совршено ја комплетира комбинацијата.

  ReplyDelete
 7. Омбре кошула, boyfriends jeans, сандали и капче- Се што обожувам!! Одлична комбинација :D

  ReplyDelete