MENU

Wednesday, May 22, 2013

Push it Moda photoshoot A few days ago we had an amazing opportunity, together with other friends-bloggers (Macedonian Fashion Bloggers) to be presented in Push it Moda, a Croatian fashion online magazine. We must say we were really excited as for the shooting day, but even more the day when the article came out. You can see it HERE.
As for the outfits, we chose two different ones on purpose, one more elegant and one more casual, just as the mixes in our style presented on the blog. It has been an amazing experience and we hope for many more to come.
Pictures by: Miladin Papovic


Пред неколку дена ја имавме прекрасната можност, заедно со наште пријатели-блогери (Macedonian Fashion Bloggers)  да бидеме претставени во хрватското online списание, Push it Moda. Мора да признаеме бевме многу возбудени како за денот на фотосесијата, уште повеќе на денот кога статијата беше објавена. Можете да ја погледнете ТУКА
Што се однесува на аутфитите, за фотосесијата намерно одбравме два различни, едниот по елегантен, а другиот casual, баш како миксот на стилови кој што го презентираме на блогот. Ова беше едно прекрасно искуство и се надеваме на многу други во иднина. 
Фотографиите се од: Миладин Паповиќ


14 comments:

 1. Preubavite sestri!

  Mnogu dobro ste se predstavile!
  Oblečeni vo posledni trendovi koi sovrseno se vklopile vo vasiot stil.

  GOLEMO BRAVO!
  amolusso.com

  ReplyDelete
 2. Preubavi i mnooogu fotogenicni.

  ReplyDelete
 3. Прекрасно изгледате на сите фотографии (особено на оние во движење, ептен Teen Vogue style), а комбинациите беспрекорни што мислам дека и си изнакажавме таму. :)

  Едноставно не оставате простор за негативна критика.
  Ми се допаѓа што двете сте облечени во блиска палета на бои. Denim on denim обожавам, неон додатоци се непогрешлив избор за разигрување на секој аутфит, а чевлите љубов, што значи Мартина не можеше подобро да изгледа. :)
  Марија ми се допаѓа начинот на кој секој crop top го вметнуваш во различна комбинација, секоја подобра од претходната. Ептен ми е симпатичен контрастот помеѓу нежната пастелна и црните додатоци, плус ланецот на кошулата те издвојува од останатите. :)

  ReplyDelete
 4. Прекрасни! Доследни на својот стил и зрачите :)

  ReplyDelete
 5. Great outfits! Beautiful photos!

  Would you like to follow each other with GFC and Bloglovin?

  Best wishes,
  http://vgolove1.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 6. Не знам која повеќе ми се допаѓа.
  Одлично изгледате двете =)

  ReplyDelete
 7. Навистина изгледате светски! Ми се допаѓа што и двете се облечени во комбинации кои се фокусирани на една боја, навистина паметно, но и неочекувано! Прекрасни се!

  ReplyDelete
 8. Hi! I would like to invite you to join my giveaway and win a pair of sunglasses from Firmoo.com! Visit me soon! :)

  http://victoria-coeurdor.blogspot.be/2013/05/firmoo-sunglasses-giveaway.html

  ReplyDelete
 9. Nice pics! Have a wonderful weekend:)

  http://www.bloglovin.com/blog/3880191

  ReplyDelete
 10. Nice post...
  Would you like to follow each other on GFC and bloglovin...

  beingbeautifulandpretty.com

  Love..

  ReplyDelete
 11. Prekrasni ste!

  modataemojastrast.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. love the denim on denim outfit ! x

  www.joyyiu.blogspot.ca

  ReplyDelete
 13. Женски преубави сте, двете облечени толку различно една од друга, но сепак достојно за стилот кој го имате и презентирате на блогот. Секоја чест, сосема заслужено.

  Stardust Stain Blog

  Поздрав,
  Тина

  ReplyDelete