MENU

Saturday, May 18, 2013

Navy blue stripes

 As you have probably noticed, lately one part of Inside the B world has been more active, but blame it on the school. Martina has been busier so she couldn't dedicate herself to the blog as much as she really wants to. But now school is over so expect her comeback really soon :) As for today's outfit I chose stripes again, but this time on the jacket, I'm hooked on stripes I admit it. I would say it's a simple but powerful outfit where with only combining a jacket and pants and adding gold to it makes it look really good. What do you guys think?


Како што најверојатно имате веќе забележано во последно време поактивна е едната страна на Inside the B world, но школото е виновно. Мартина беше зафатена, па не можеше да се посвети на блогот онолку колку што навистина сака. Но сега кога школото заврши, можете да го очекувате нејзиното враќање набрзо :) Што се однесува на денешниот аутфит, избрав риги повторно, но овојпат тоа е сакото. Заразена сум со риги, признавам. Би рекла дека ова е едноставен, но сепак моќен аутфит каде што со комбинирање само на сако и пантолони и додавање на златен накит, се изгледа добро. Кое е вашето мислење?


15 comments:

 1. Hello, hello! You do wonders with statement pieces. Everything on you is trending hot: the stripes, the electric cobalt blue, the gold jewelry, and yet they complement each other and not rule out. Now that's what I call fearless :)
  P.S. Tell Martina we miss her :*

  ReplyDelete
 2. Me inspiriravte so rigive moram da priznaam!
  Predobar outfit, zlatnite detali posebno mi se dopagjaat kako izgledaat ovde :D

  ReplyDelete
 3. Ghetto girl, I like your style :)

  ReplyDelete
 4. Предобра! Сакото го сакам многу и имаш одбрано совршен накит!
  :-)

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 5. Одлична. Моделот на панталоните особено ми се свиѓа.

  ReplyDelete
 6. Really elegante =)

  http://girls-stuff-11.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 7. love your outfit: chic and glam

  if u follow me on GFC and Bloglovin, I will follow back

  http://inspiredbyfashionlook.blogspot.it/

  ReplyDelete
 8. Дефинитивно моќен аутфит, се заљубив во сакото и моделот на панталоните, а златниот накит е совршен додаток.

  Stardust Stain Blog

  Поздрав,
  Тина

  ReplyDelete
 9. I love this outfit :)


  Jamie Kate
  http://allaroundchekwa.blogspot.com
  All Around Chekwa x Oasap May Giveaway. Join here!

  ReplyDelete
 10. me voodusevi ,prekrasno e se
  pantalonite mi se vrv obozavam vakvi modeli

  ReplyDelete
 11. love your outfit <3


  if u follow me on GFC and Bloglovin, I will follow back..:)


  http://sekymorrison.blogspot.com/2013/05/prom-time_20.html

  ReplyDelete
 12. Прекрасно!

  ReplyDelete
 13. Марија делуваш ептен моќно на фотографиите. Впрочем самиот стајлинг алудира на моќ.
  Масивните златни обетки, цврсто собраната коса која мене ми асоцира на тоа, и парчињата вметнати во комбинацијата кои делуваат како што кажал некој погоре, на модерна и гето, професионална комбинација.

  Ми се допаѓа различниот пристап на овој тренд, воедно ми даваш идеја како да искомбинирам едно слично парче. :) Обично не гледам ригасто сако комбинирано со панталони, на ваков начин, особено панталони со ваков крој.
  Патентот на ногавиците е можеби ситен, но одличен детаљ. Јас лично обожавам панталони со патент таму.

  Чевлите нема потреба да се коментираат. Перфектни. :)

  P.S. Одлична локација. Ептен ми се допаѓа изборот на сликање, графитот позади на една од фотографиите феноменално го истакнува аутфитот. :)

  ReplyDelete