MENU

Saturday, April 27, 2013

StripesHello from a beautiful sunny Saturday! The sunny weather is always inspiring and makes taking pictures so easy. Everybody is mad about stripes this spring and probably the entire summer and we can't deny, so are we. Here's the outfit we chose for today. Hope you guys enjoy it and fell free to share your thoughts with us below. 
Enjoy the sunny weekend


Здраво од преубава сончева сабота. Сончевото време секогаш делува инспирирачки и го прави сликањето лесно. Оваа пролет, а најверојатно цело лето сите се луди за пругите и нема да негираме и ние исто. На сликите можете да го видите аутфитот што го одбравме денес. Се надеваме ви се допаѓа и слободно можете да ги споделите вашите мислења подолу. 
Уживајте во сончевиот викенд
Leather jacket: Zara; Pants: Non branded; Shoes: Non branded; Sunglasses: Zara; Watch: Tissot

10 comments:

 1. Панталоните се сон!
  Ептен шик комбинација, мене сте ми комплетни секогаш. :)

  Палче нагоре за одличниот избор на накит :)

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 2. Панталоните се убави, баш се во мода, ама некако штиклите не ми одговараат :/

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/04/floral-skirt.html

  ReplyDelete
 3. Love your style =)

  http://sissihope.blogspot.ch

  ReplyDelete
 4. Se slozuvam so sanja se e super barem nekoja druga boja da bile shtiklite bi bilo top :)

  http://besimplebehappyfashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Јас си останувам на изборот, да изберев друг тип/друга боја немаше да го доловам тоа што сакав. Ова е мојот стил. Сепак благодарам на посетата :)

   Delete
 5. Марија, долго ме немало со коментар кај вас. :D

  Вака, најпрво браво за храброста што целосно го внесуваш трендот на гола половина во твојот стил. За тоа треба добри стомачни, што очигледно ги имаш, и огромна доза на чувство за успешно комбинирање.

  Ми се допаѓа едноставноста, тоа што пантолоните се со риги и широки, а комбинирани со обична бела crop-top маичка. Браво.
  Мене, баш ми се допаѓаат штиклите, мислам дека целосно отскокнуваат од сите други парчиња и и даваат еден поинаков изглед на комбинацијата. :)

  :*

  ReplyDelete
 6. Great outfit! Beautiful pants!

  You want to follow each other in the GFC and Bloglovin?

  Best wishes,
  http://vgolove1.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 7. Се надоврзувам на Илина, и мене баш од одамна ме нема со коментирање. :)

  Според мене комбинацијата е повеќе од совршена.
  Пред се затоа што панталоните се со поситни линии, поразличен крој од се останато (уште на FWSK си го кажав мислењето дека сакам широки панталони со линии), плус го носиш на комплетно уникатен начин, далеку од досаден и веќе виден. :)

  Како зависник од накит и очила за сонце од мене имаш огромен плус за истите. Белите наочари пред се ти прилегаат прекрасно, а и ретко кој може да извлече неколку ризични парчиња така добро. :)

  Неверојатно добро.

  ReplyDelete
 8. Ми се допаѓа, панталоните се преубави и штосни и воопшто целиот изглед, доста интересно.
  Исто така преубави фотографии.


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete