MENU

Saturday, April 20, 2013

Bare midriff


 Fashion Week is over and here we are with our regular outfits. These are the first pictures taken under the spring sun this year and spring is just so inspiring for new outfits. Well this is what we chose for today. It's practically still in winter colors with just a pop of color on the clutch and it's a transition from winter into spring, just like the weather.
 Enjoy your weekend everybody!


Модниот Викенд заврши и продолжуваме со регуларните аутфит постови. Ова се првите слики сликани под пролетното сонце оваа година, a пролетта е толку инспиративна за нови аутфити. Ова што го гледате е нашиот избор за денес. Боите на аутфитот се сеуште зимските бои со само една боја која отскокнува (бојата на ташната) и го претставувват преминот од зима во пролет, баш какво што е времето моментално. 
Имајте убав викенд!

Skirt: Stradivarius; Top: Tally Weijl; Shoes: Bershka; Jacket: Bershka; Clutch: Zara; Watch: Tissot; Earrings: Non branded

15 comments:

 1. E ova e toa sto se bara, poveke stilovi kombinirani zaedno taka da izgledaat ekstra, golemo bravo
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. You are so spring to me. It's not always just the colours that bring a season, some great fashion bloggers are all black all the time and they are fabulous. It's the pattern, the cut top, the indigo skirt, the screaming clutch, the free pace...that's spring in this outfit, and I love it!

  ReplyDelete
 3. Одлична комбинација, tres chic!
  Сукњата ти стои предобро, а штиклите и даваат доза елеганција на оваа храбра комбинација, love it!

  ReplyDelete
 4. Одлично ти стои овој кроп топ со сукњата. Јакната дава еден одличен рок изглед, ти ја обожавам.

  Follow Stardust Stain Blog
  Follow Stardust Stain via Bloglovin'
  Like Stardust Stain on Facebook

  ReplyDelete
 5. До сега немав видено ваква глупост

  ReplyDelete
  Replies
  1. Секогаш ни е мило кога следачите гледаат нешто прв пат кај нас во Македонија :)

   Delete
  2. хејтерите секогаш ќе хејтаат.
   МАРИЈА, ДЕВОЈКО, ОДЛИЧНА СИ! Секогаш своја, секогаш пред многу во Македонија.

   Delete
  3. Благодарам. Поддршката секогаш значи многу :)

   Delete
 6. Like! Многу смело и храбро и убаво ти стои :)

  http://modataemojastrast.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Прекрасна Марија :)
  Crop - top делот ја надополнува, т.е ја комплетира комбинацијата и ја прави онаква каква што е. Предобра! ;)

  Пофалби исто и за изборот на чанта!
  Pop of colour, најдобра можна одлука во целава приказна. :)

  И не ја гледам глупоста во комбинацијава, се додека сме така ограничени ќе ни биде се глупаво и недостојно за коментирање.... Жалосно.

  ReplyDelete
 8. Коментарот со кој имате вратено на анонимусот може слободно да биде прогласен за win на денот. :)

  Марија мене си ми одлична и постот е далеку од глупост.
  Ми се допаѓа што имаш комбинирано храбро и секако, повторно излегло одлично како и секогаш. :)
  Кроп-топот е главниот момент во комбинацијата. Изгледа неописливо убаво во комбинација со сукњата со висок струк. Ми се допаѓа што токму таа и чевлите ја акцентираат женственоста, додека се останато е спротивно од тоа, како на пример колеџ јакната. :)

  Пофалби до Мартина затоа што сликите се совршенство. :)

  ReplyDelete
 9. Cool top! At first, I didn't realize it was cropped until I clicked more! But I love it-I'm totally into those kinds of shirts right now!
  Hugs & Kisses,
  Olivia

  ReplyDelete
 10. loove your shoes! <3

  xx
  www.evesbreeze.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Кажав се што сакав да кажам за овој тренд со претходниот коментар.
  Сега само ќе додадам дека јакнава ви ја обожавам, прекрасна е.
  Исто kudos и за бојата на чантата. :D

  ReplyDelete
 12. You look stunning!
  Your blog is very inspiring
  I'm following you now
  Hope you can follow back!

  Lots of love,

  April
  www.freakdelafashion.com

  ReplyDelete