MENU

Wednesday, April 3, 2013

Outfit No.2 FWSK Day 1
As we promised, here's the other outfit from the first day of the FWSK. Stay tuned!


Како што ветивме еве го и другиот аутфит од првиот ден на FWSK. 
Romper: Forever 21; Blazer: H&M; Shoes: Zara; Necklace: H&M; Clutch: Bershka; Watch: Tissot

4 comments:

 1. Не ни очекував нешто помалку од вас, секогаш со одлични аутфити :-)
  Штиклите се предобри - бојата е онаа што ме освои, нормално порај моделот.

  Принтот на шорцевите е ултра модерен, палче нагоре за изборот :-)

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 2. Вака или онака, делевме исто парче облека. Бев решена да го носам сакото, па откако ги купив чевлите се премислив. Со Ангела како договорени ќе бевме. :D

  Мартина прекрасно изгледаш.
  Ми се допаѓа што си одбрала темно црни хулахопки, допринесуваат доста за уште поголема елеганција. Чевлите се фантастични, а и нема зошто да ги коментирам.
  Класичното црно-бело палто е нешто кое секогаш е добар избор кога се цели кон префинетост. Upper class белег во секое време.
  Во часовникот се заљубив. Не го приметив таму, но тука се вчудоневидов. Зрачи со моќ.

  ReplyDelete