MENU

Friday, April 5, 2013

Fashion Weekend Day 3


 Sorry for the lack of pictures on this post, but we are in such a rush for tonight's Fashion Shows, we are posting these pictures in a big rush. Last night we attended two shows Viba Teks and Seka Radoncic Fashion Show. Sorry for the lack of text too but we promise for more from tonight's happenings. You can see what we were wearing and something from the runway. Talk to you soon!
Се извиниуваме за малкуте слики на овој пост, но се брзаме за вечерашните модни ревии и постираме со големо брзање. Синоќа присуствуваме на две модни ревии: на Виба Текс и ревијата на Сека Радончиќ. Се извинуваме и за слабиот опис, но ветуваме многу повеќе за вечерашните случувања. На сликите можете да видите што носевме и нешто од пистата. Се читаме за многу брзо!


Mario's Designs

6 comments:

 1. Kako i sekogash-moj iskren komentar-predobri ste mi vo sekoj pogled!! pozdrav :)

  ReplyDelete
 2. Devojki Prekrasnii stee! :)

  ReplyDelete
 3. Одлично изгледате, секогаш топ скоцкани.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 4. Девојки најубави сте! Одлични комбинации и овојпат. Фотографиите од ревијата се прекрасни, креациите нежни и женствени.

  ReplyDelete
 5. Што да кажам за вас две?
  Го знаете моето мислење - најквалитетните блогерки во Македонија, никој не ви е рамен. :D

  Аутфитите ви се од прекрасни, попрекрасни.
  Марија, поенчиња и за изгледот на косата, дефинитивно смела фризура и многу, многу модерна.
  Фустанчето е беспрекорно елегантно.

  Мартина, палче за полежерниот изглед, кој секако е збогатен со доза гламурозност.
  Чантата ми е фаворит, како и маичката - чевлите се дефинитивно highlight.

  Марио си е Марио - срцка си е. :D

  Поздрав, девојки. :**

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 6. Девојки одлични сте.
  Дефинитивно ова е вашиот најдобар пост и еден од подобрите објавени на Macedonian fashion bloggers.

  1.Мартина изгледа прекрасно.
  Почнувајќи од чевлите, нивната боја и модел, па до тоа како се ускладени со останатиот дел од парчињата, особено панталоните. Ми се допаѓа што погледот паѓа на долниот дел од аутфитот, додека останатото е неутрализирано преку белата боја.

  2.Марија кај тебе дефинитивно го поддржувам овој rocker chic стил кој е доловен преку облеката, шминката, тешкиот накит и косата. Од глава до пети изгледа одлично, добро осмислено и секој дел е во складност со останатите.

  Поздрав.

  ReplyDelete