MENU

Monday, April 8, 2013

Fashion Weekend Day 6


Here's the other outfit we promised from the Fashion Weekend Day 4. But the pictures from from the shows you can see below are from the shows from day 6. We must say our favorite collection so far, is Maja Kikiritkova's. The whole show was just classy. On the pictures you can see our favorites from the collection and some pictures from the amazing bridal collection from Dea Sposa. Enjoy the post everybody! In the next post we promise an outfit post from Day 6


Како што ветивме еве го и вториот оутфит од четвртиот ден на Модниот Викенд. Но, сликите што можете подолу да ги видите се од шестиот ден. Мораме да признаеме дека омилената наша колекција досега е онаа на Маја Кикириткова. Целата модна ревија беше едноствно елегантна. На сликите можете да ги видите нашите фаворити од колекцијата исто како и прекрасната колекција за венчаници од Dea Sposa. Уживајте во постот! Во наредниот пост следува оутфит од шестиот ден

Maja Kikiritkova 
12 comments:

 1. You look very elegant =)

  http://girls-stuff-11.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 2. Predlagam da go smenite načinot na šminkanje pod hitno. Se ostanato e sovršeno!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодариме на советот :)

   Delete
 3. Со Марија која од која поубава. ^_^

  Доцнењето се исплатеше, Мартина преубава си. :)
  Накитот е совршено вклопен во комбинацијата, се надоврзува на земјените бои кои владеат во горниот дел од аутфитот. Сакото и топот се баш фино ускладени. Скоро исти нијанси и самите линии кои се хоризонтално и вертикално наместени се поврзуваат ептен добро. Изгледа одлично, пофалби.
  Со панталоните изненади. Бојата е прекрасна, моделот исто така. Те издолжуваат и допринесуваат до уште помоќен изглед.

  Перфекција.

  Гледам успеавте со тагчињата. Со Марија одвај разбравме што треба да правиме. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти Мери :)) Да, се снајдовме некако, ќе биде и кај тебе верувам за брзо

   Delete
 4. Nice look love your pants.
  http://thirtysomethingchic.wordpress.com/

  ReplyDelete
 5. Двете супер и префинето изгледате, Мартина многу ми се допаѓа моделот на панталоните.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 6. Одлично изгледате и двете, секогаш се трудите и верувам во вас. Многу ми се допаѓа сакото, интересно што е надополнето со детали - парчиња во црна боја, а панталоните изгледаат елегантно и префинето.

  Поздрав.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодариме Александра :)

   Delete
 7. Убави девојчиња. ^^

  Сега ќе ја коментирам Мартина. :D
  Пантолоните не само што се женствени, туку и апсолутно прекрасно ти стојат.
  Бојата е фантастична - камелеонска, прикладна и за лето и за зима.
  Сакото има многу убава боја, но уште поубав крој - го обожавам тоа убаво потенцирање на половината.
  Многу поенчиња за накитот - одличен е. :)

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete