MENU

Tuesday, April 9, 2013

Day 6 - Outfit post
And here it is - The outfit of day 6. One of our outfits worn on this Fashion Weekend just had to be black and white. I came up with the idea of how this outfit should look like and I just found a person to make it happen for me, because unfortunately none of us can sew. The topcoat I'm wearing is once again from the lovely Julija Gichevska and it just matched perfectly with my whole outfit. I love how it turned out hope you guys like it too! Enjoy И еве го аутфитот од шестиот ден. Еден од нашите аутфити на Модниот Викенд мораше да биде црно-бел. Идејата за тоа како да изгледа беше моја, само што најдов некој тоа да го изреализира зашто за жал не знаме да шиеме. Јакната што ја носам е од повторно од Јулија Гичевска (доколку има некој заинтересиран за нејзините креации може слободно да не исконтактира), која што одлично се вклопи во целиот изглед. Мене многу ми се допадна како сето тоа испадна, а се надевам и вас! Уживајте

Top coat: Julija Gichevska, Shoes: Zara, Bag: Non branded

18 comments:

 1. I'm such a lousy photographer. :D
  Јадна јас, ми требаат часови. ^^

  Марија мене вечерта премногу ми се допадна и ако ме прашуваш мене, ова е твојот најдобар fwsk аутфит. Од едноставноста на кројот и боите, до елегантноста која и ја даваат на комбинацијата, во целина изгледа совршено.

  Чевлите нема потреба да ги коментирам, перфекција. Истото е и со шминката и фризурата. Ми се допаѓа што баш во деталите има боја, како на пример чевлите и карминот.

  Одлично е!

  ReplyDelete
  Replies
  1. It ain't that bad :)) добри се сликите no worries. Благодарам за убавите зборови :)

   Delete
 2. Ми се допаѓаат многу панталоните, одлично стојат на твојата фигура.
  Ми се допаѓа и блузата, но големо не за проѕирниот дел кој ѕирка од градникот, ја уништува цела слика.

  ReplyDelete
  Replies
  1. искрено и мене ми смета само што немаше друг начин, беше или тоа или црно, ја избрав поблагата верзија според мене :)

   Delete
 3. kako sto imam i predhodno kazano imas izvonreden stil ,i sto e najbitno znaes da gi nosis parcinjata.Pantalonite se ludnica, samo toa sto imas gumiran prsluk mi bode oci i go unistuva ovoj prekrasen outfit...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Како што погоре искоментирав и мене искрено ми смета и обично избегавам да носам што и да гумирано, но желбата за гол грб едноставно беше преголема. Во иднина ветувам да избегнувам :) Сепак фала на убавите зборови :)

   Delete
 4. Za zhal nekako minatiot pat ne se pozdravivme-sto toa na mene ne lici-no radi guzhva..preokupirani da slikame hahah-prekrasna si!! Pantalonite ekstra!! Aj ja za prslukot ne ti kazhuvam, kazhano e :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Нема замерки :) Ти благодарам Анита

   Delete
 5. Ми се допаѓа како си ја разбила црно-белата комбинација со ова совршенство од Зара.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 6. Панталоните се оние што од прва ме освоија. Моделот е прекрасен!
  Одлично осмислено, чевлите се најдобар можен избор тука! Браво!


  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 7. Great look...love the pants and the touch of blue!!!
  I think...if you want we can follow each other, what do you think??
  kisses,
  vogue4breakfast.com/

  ReplyDelete
 8. Ах, конечно најдов време за коментирање, па вие сте први на листата. :D
  Најпрво, многу ми се допаѓа новиот изглед на блогот. :D
  А, и боите.

  Сега, за комбинацијата.
  Смела, убава комбинација.
  Мене, отворениот грб ми е секси и рамката од градникот воопшто не ми пречи.
  Ако излеше без градник, ќе имаше коментари од типот „Каде одиш без градник?“ - мислам дека силиконската рамка не претставува никаков проблем за останатиот дел од комбинацијата, ниту пак ја нагрдува.

  Пантолоните ми се омилени. :D
  Тренди, модерни, впечатливи и удобни - одличен избор.
  Ми се допаѓаат и чевлите, особено поради бојата. :D
  Прекрасна, како и секогаш.

  Поздрав. :*

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 9. Poslednata fotka e odlicna i go pokazuva outfitot vo pravo svetlo!

  Odlicni ste, navivam za mnogu uspeh!
  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete