MENU

Sunday, March 24, 2013

Windy day


 The last few days were pretty sunny and we can't lie, we love it! But at the time we were taking the pictures it got pretty windy but we didn't let the wind get on our way. This look is a little bit more casual except the hairstyle. As you can see we are obsessed we braids  as the entire blogger world is right now. As for accessories we went with gold bracelets and kept it on the low with earrings. Hope you like it and enjoy your day :)
Последните неколу дена беа прилично сончеви и нормално го обожаваме! Но,  во времето кога сликите се направени дуваше ветер, но не го оставивме да не спречи. Оваа комбинација е нешто по-casual, освен фризурата. Како што може да забележите, како и целиот блогерски свет и ние сме опседнати со секаков вид на плетенки моментално. Како накит ги одбравме овие златни белегзии и сосема минимални обетки. Се надеваме ви се допаѓа и имајте убав ден :)

10 comments:

 1. Prekrasno!!!!!!!! Mi se dopagja mnogu!!!!!!-pozzz devojki :** http://anitce.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. WOW, just WOW.
  Предобра комбинација.

  ReplyDelete
 3. Супер комбинација! Сината блузичка над црната кошула е полн погодок. Накитот - совршен :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/blue-skirt-curly-hair.html

  ReplyDelete
 4. nice stripe blazer.
  http://thirtysomethingchic.wordpress.com/

  ReplyDelete
 5. Го сакам многу палтенцето со риги, така добро се уклапа со се останато :)
  Инаку, палче нагоре имаш и за ефектот на messy hair, го имаш постигнато, мене ептен ми се допаѓа :)
  И, да, одличен накит, обожавам боцки :D

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 6. Совршена комбинација. Чевлите и фризурата и' даваат одличен touch на оваа кежуал комбинација. Палтото многу ми се допаѓа :)

  Поздрав девојки...

  ReplyDelete
 7. Cool look. Esp love the striped jacket <3

  xx

  glamdevils

  ReplyDelete
 8. Пред се браво за лежерната milk maid плетенка. :) Баш се надополнува на аутфитот и со очилата се супер комплет.
  Ми се допаѓа сакото на риги. Допринесува со preppy/Hampton изглед особено гледано заедно со плетенката и наочарите. :)
  Накитот е одличен, исто и комбинацијата на бои. Храбро мешање на нијанси и успешно кршење на правилото сина и црна да не одат во ист аутфит.

  Поздрав,
  Мери - makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete