MENU

Wednesday, March 13, 2013

Suit up, braid upHello guys, with another a little bit more spring outfit. We love the latest trends of braiding up the hair, so that's what we did here. The trend of suiting up has "infected" us as well, so we are sharing with you our way of doing it. Hope you guys like it.

Здраво со еден попролетен аутфит. Мораме да признаеме дека го обожаваме новиот тренд на плетење на косата, па тоа и го направивме во овој пост. Новиот тренд на костими исто не "зарази", и ние ја споделуваме со вас нашата идеја како тоа го правиме.

18 comments:

 1. Paltoto ti e ogromno,ogromno vo naramenicite podpazuvite.Utnata kombinacija.Se bi bilo podobro da go nemalo,si sakala so kaisot da dojdes do nekoja linija koja bi go zanemarila visokot ,no sepak se poznava.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Идеата и беше да е поголемо затоа што е таква замислата на аутфитот според последните трендови. Околу линијата воопшто не се плашам, на претходните постови убаво се гледа како изгледам и во тесно. Благодарам на посетата нареден пат можеби ќе ти се допадне :)

   Delete
  2. Се согласувам со анонимниот коментар погоре, палтото навистина е многу големо и не е да се носи стегнато во половината. Чантата исто не ми се допаѓа како избор во оваа комбинација.

   Delete
 2. Делот со каивчето од старт ме освои, и јас многу често го користам за потенцирање на струкчето, естетски поубаво изгледа :-)

  Стварно немам некоја замерка, убаво си е како што е приложено, ништо ниту би додала - ниту одземала!
  Одличен накит имаш на тебе, ти ги обожавам прстенчињата!

  И стварно, ама стварноооо не ми е јасно за каков вишок побогу мисли анонимусот погоре!!!
  Пре-крас-на си!

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mislev na visokot koj go ima paltoto,materijalot od koj moze uste edno da se sosie.Sepak tuka e za da iznese odevna kombinacija ne telo,ne ni pomisliv na toa.

   Delete
 3. Прочитав некаде дека сината боја ќе се носи и оваа пролет :)
  За косата немам замерки, мене секогаш ми е сплетена :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/that-aztec-skirt.html

  ReplyDelete
 4. Nice look, love your shoes :)
  http://thirtysomethingchic.wordpress.com/

  ReplyDelete
 5. Одлични парчиња и одличен спој.
  Оваа сина ти стои многу убаво на тенот.
  Косата е одлична =)

  ReplyDelete
 6. Одлична кобинација на сино и бело со светкави штикли! Единствено кројот на палтото не е по мој вкус...

  ReplyDelete
 7. Nice outfit and that blue blazer is great. Would you like to follow each other via bloglovin? Have a nice day.

  http://www.fashiondenis.com/

  ReplyDelete
 8. Супер комбинација, ама еден најдобронамерен совет, во иднина би можела да обрнеш поголемо внимание на изборот на пудрата, не ти одговара со природниот тен и те прави портокалова во лицето.

  ReplyDelete
 9. Мислам дека е од подесувањето на боите на апаратот, но нареден пат ќе се поправи. Фала

  ReplyDelete
 10. i ja volim pletenice...prekrasan sako:)

  ReplyDelete
 11. Опседната сум со плетенки и секогаш кога косата не ми е спремна за компромис правам messy side braid или ваква Lauren Conrad плетенка. Инстантен шик изглед. Морам да те пофалам, усовршена ти е + преубаво ти прилега на ликот. Јас кога ја правам на виткана како чворови во низа изгледа. :D

  Да преминам на аутфитот кој мене ми е тотално прекрасен.
  Се заљубив во сакото. Бојата и моделот се фантастични. Кога видов веднаш помислив на alpha female трендот. Ми се допаѓа ременот кој умерено ја нагласува половината. Инаку ќе беше премногу контраст. Кројот на сакото не е створен за пренагласување па ова овде е идеално.
  Ми се допаѓа металик отсјајот на чевлите. Повторно два шик елементи вметнати во едно.
  Неутралноста на панталоните дополнително го зачинува изгледот со самото тоа што му препушта на сакото да владее со комбинацијата + должината е една од моите омилени.
  Крајно аксесоарите се на место. Палец нагоре за Chanel inspired чантата.

  Поздрав.

  ReplyDelete
 12. Kaivceto e toj del sto najmnogu mi se dopadna boite se prekrasni i kosata vaka preubavo ti stoi! :D
  Napraviv neshto slicna kombinacija inspirirana od tebe i si dobiv mnogu komplimenti :$

  ReplyDelete
 13. Great outfit<3
  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Boite se sovrsheni i bravo za kaivceto!!!! Odlicna frizura moram da kazham! :)

  ReplyDelete
 15. Многу лошо катастрофално лошо

  ReplyDelete