MENU

Sunday, March 3, 2013

Relaxed SundayToday we decided to go with something more relaxing than the last few outfits. It's Sunday so it seems like a perfect day for it. I chose leather pants and a shirt I really love and this faux fur vest. Иi chose this red bag in order to add some color to the whole outfit. Since there was sun out I got to wear my favs Zara sunglasses.  Have a beautiful Sunday

За денес се решивме да одиме со нешто по-релаксирано за разлика од претходните аутфити. А кој ден е подобар за тоа ако не недела. Одбрав кожни пантолони и кошулата што многу ја сакам и ова елече од вештачко крзно. Ја одбрав црвената чанта за да додадам малку боја на целиот изглед. Бидејќи имаше сонце имав можност да го носам омилените наочари од Zara. Имајте убав ден15 comments:

 1. Кошулата е преубава. Одлична комбинација =)

  ReplyDelete
 2. Прекрасна комбинација.Кошулата ти е за сто мераци!
  Елекот баш ја надополнува комбинацијава,а ташната ја освежува.
  Наочарите се преслатки!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Predobro, Koshulata e prekrasna :D

  ReplyDelete
 4. mnogu dobra koshula-ubavi sliki!!!!!!!!!! http://anitce.blogspot.com/2013/03/animal-print.html

  ReplyDelete
 5. Love the outfit!!!

  http://stylearua.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 6. Одличен аутфит! Црвената чанта баш ја освежува комбинацијата :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Ептен ми е добра кошулата, баш онака лежерна, а во друга комбинација би можела да се трансформира во екстра елегантно парче. Елекот ми е исто така одличен!

  ReplyDelete
 8. Вашите комбинации ми се едни од омилените.
  Најмногу поради тоа што не се плашите да преземете ризик при комбинирање на парчиња со различен принт или материјал.

  Anyway, шалот ми е омилен - обожавам вакви модели на шалови, ми делуваат многу удобно и топло.
  Елекот е повеќе од прекрасен, особено бидејќи совршено се поклопува со бојата на кошулата.
  Ми се допаѓа тоа што чантата целосно се двои од сите бои во комбинацијата - highlight.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 9. Мене прво што ми паѓа во очи се сликите!Хахахха :D
  Секогаш се предобри, чисти, со убав квалитет, супер се за око!

  Инаку, многу убава комбинација, ташичката мене ми е омилена тука!
  Ми се допаѓа смелоста со која секогаш пристапувате :-)

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 10. nemam sto da kazam,sovrseno....
  I MNOGU MI E DRAGO STO VECERVA SE ZAPOZNAVME NA RODENDENOT NA SKOPJE CASUAL:)

  ReplyDelete
 11. nice look, love your vest and blouse.
  http://thirtysomethingchic.wordpress.com/

  ReplyDelete
 12. I like the Cambridge satchel! :)
  Тоа беше првото нешто што го забележав во аутфитот. Ми се допаѓа што двои и иако не сум љубител на црвена боја во овој случај ми се допаѓа нијансата. Моќна црвена.
  Накитот е апсолутно прекрасен, од модел до тоа што мава на златно. Како љубител на часовници испраќам пофалби за овој тука. :)
  Смирената боја на шалот е комплетен погодок како и самиот модел. Обожавам инфинити шалчиња.
  Комбинацијата на бои и парчиња е прекрасна. Ширината на кошулата и нежната пастелна боја се одличен додаток и со тоа што се добива контраст помеѓу неа и елекот нема простор за замерки.
  Одлично.

  makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete
 13. Се’ е кажано во самиот опис, нема многу да анализирам. Кошулата најмногу ми се допаѓа :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/silver-me.html

  ReplyDelete
 14. One of the most stylish and trendies girls among the Macedonian bloggers. Always top notch, always one step ahead. Way to go!
  Love the blouse, adore the satchel :)

  ReplyDelete
 15. I love your outfit!
  I'm from Italy...
  Would you like to follow each other? Let me know....
  New outfit post on my blog:
  www.expressyourselfbypaolalauretano.blogspot.it

  ReplyDelete