MENU

Tuesday, February 26, 2013

Leather coatI have been wearing leather during the whole winter and I love it. For today's post I decided to take pictures with this amazing leather coat and I thought that the coat itself is beautiful enough and needs its own post. I kept the jewelry minimal the coat has its a jewel itself. We have not much time left to wear the coats so we got to enjoy them in this little time left. Enjoy the post and let me know if you like it :) 


Во текот на цела зима носев кожа и морам да кажам дека ја обожавам. За денешниот пост одлучив да се сликам со ова прекрасно кожно палто и сметав дека палтото заслужува свој посебен пост. Накитот го сведов на минимум зашто мислам дека палтото само по себе е украс. Ни преостанува уште малку време за носење на јакни и палта и единствено што можеме е да уживаме. Уживајте во постот и оставете ги ваште мислења :)24 comments:

 1. Прекрасно е палтото.Ми се допаѓат деталите на ракавите и јаката!
  Ми се допаѓа и што си ставила ремен,така е многу подобро.
  Твоите чевли ме потстетоа на едни мои,само што се малку пониски!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Одлично е палтото, баш е женствено и ја истакнува фигурата, посебно каивчето на половината дава посебен шмек. Ташната е исто така полн погодок.


  http://youlen.wordpress.com

  ReplyDelete
 3. Јас обично не обожавам вакви кожни палта/мантили, но ова морам да признаам дека ми се допадна ептен.
  Белите детали на јаката и ракавите не оставаат простор за многу накит.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мило ми е што баш ова ти се допаѓа :)

   Delete
 4. Obozhavam kozha dodushe od sekogsh sum ja sakala so krzno-mi se dopaga mnogu kako izgleda na tebe a i tahnickata e mnooogu ubava-poln pogodok!!!!!! Samo napred-kaj mene ima giveaway povelete ako sakate :) http://anitce.blogspot.com/2013/02/giveaway.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала Анита, те следиме веќе подолго време, но сепак повторно фала за поканата :)

   Delete
 5. Kako ljubitel na kozha kombinacijava me ostavi bez zborovi prekrasna si ne sekoj mozhe da se nosi so vakva kombinacija! :)
  I da Nakit ne ti e potreben kako i sama kazha kozhnoto palto e dovolen ukras :D

  ReplyDelete
 6. Odlicno parce mantil!
  Bezvremen model!
  Pozdrav,
  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам, поздрав назад :)

   Delete
 7. Секое е парче е предобро!
  Проѕирната плик ташничка ми е ултимејт фејврит, се надeвам и јас во брзо време ќе се снабдам со една таква :-)

  За наочарките we are on the same page, и јас ги имам истите - омилени ми се!
  Сума сумарум, навистина убаво изгледаш, модерно, трендовски ... :-)


  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 8. Предобро!
  Прво ќе морам да ве пофалам за активноста на блогот затоа што имавте една долга пауза претходно и дефинитивно тоа беше минус за мак. моден блогерај. :)
  Со секој пост си станувам поголем и поголем фан.
  Во овој овде ми се допаѓа безвременската класика што ја носи со себе кожниот мантил, како и белите tuxedo детали на него и тоа што е носен на сосем нов начин.
  Пред се поради чизмите над глужд, второ проѕирната плик чанта која е огромен хит, започнувајќи со candy bag, па водејќи се до овој модел. Animal принтот кој наѕира доаѓа како бонус во оваа модернистичка страна на аутфитот.
  Црвениот кармин и моделот на очилата пак стојат позади онаа класична страна на комбинацијата и доаѓа до совршено мешање на парчиња со успешен резултат.
  Немам замерки, одлично.

  http://makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Сега сме тука за да останеме :) Благодарам на зборовите

   Delete
 9. Izgledaš sjajno! Kaput je predivan!

  ReplyDelete
 10. Чизмите ти се многу добри, мене само многу ме интересира каква комбинација се крие под капутот :D

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Нареден пост за оутфитот, овој пост му беше посветен само него :)

   Delete
 11. Предобра комбинација, одлично ти стои! Светско, а наше :))

  lextravagance.blogspot.com
  Поздрав

  ReplyDelete
 12. Леле чизмите ти се прекрасни.. Иако не обожувам кожни долги мантили, тебе прекрасно ти стои, навистина многу ми се свиѓа како изгледаш!!

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete