MENU

Friday, February 22, 2013

Street style attempt
 Hello with another yet winter look. Don't be fooled by the smile on my face, it was freeing while shooting but it was all worth it at the end. Today what I tried to do is to try to mix my elegant style with something more of a street style and I'm satisfied with the result. What do you guys think? Let your comments bellow and thank you for visiting. If you like what we do you can follow us on FACEBOOK
Have a wonderful weekend :)

Поздрав со уште еден, сеуште зимски оутфит. Нека не ве залажува насмевката, надвро беше замрзнувачки ладно, но сепак се исплатеше на крајот. Она што се обидов да го направам денес е да го измешам мојот елегантен стил со нешто повеќе street style и јас сум задоволна од резултатот. Што мислите вие? Можете да ги оставате вашите коментари подолу. Фала на сите што не посетуваат и доколку ви се допаѓа она што го правиме, повелете на нашата FACEBOOK  страна. Ви посакуваме прекрасен викенд :)


34 comments:

 1. Preubavo!
  Se mi se dopaga, posebno leopard detalot!

  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Одлични фотографии!
  Ми се допаѓа комбинацијата, особено златниот накит.

  ReplyDelete
 3. Предобра комбинација, обидот за доза на street style е дефинитивно успешен! :-)
  Омилен момент ми е долниот дел од џемперчето, кој е пуштен лежерно над сукњата. Еднаш и јас пробав нешто слично, ама за жал на мене не ми стоеше така добро како тебе на сликава. Thumb up имаш и за изборот на накит, ми се свиѓа тоа што не си ставила премногу од него - less is more ;).

  Принтот на ташната ми е врвот во комбинацијата, моментално сум опседната со некои леопардски и слични принтови хаха, така да од мене имаш 10-че за изборот.

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 4. Ne mozev da ti se iznagledam, kombinacijata ti e cista 10! :D

  ReplyDelete
 5. prekrasno!!!!!!!!!!!!!!!!! cista 5-ka!!!!!!!!!!! http://anitce.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Баш интересна и смела комбинација, секоја чест!

  http://youlen.wordpress.com

  ReplyDelete
 7. Супер ти испаднало.Ова е баш една смела комбинација,која не би се осмелил секој да ја носи.
  Многу ми се допаѓа миксот на стилови.И леопард ташничката баш двои позитивно тука,ја освежува цела комбинација!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти :) Секогаш сакам да експериментирам со различни стилови така што мило ми е што ти се допаѓа

   Delete
 8. Одлични фотографии. И јас сакам такви чизми, ама ги пропуштив сезонава :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/02/dress-me-in-dress.html

  ReplyDelete
 9. Love the outfit!!!

  http://stylearua.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 10. bravo za kvalitetot na slikite, za outfitot-se na svoe mesto!
  http://sunshinesparkle1.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. На MFB си се соживувам и она што го напишав е моето мислење за комбинацијата.
  Од глава до пети, комплетно прекрасна. Сјаеш! :) Баш успешен еклектичен спој на феноменални парчиња (имам фрлено окце на сукњата).

  Да си се докажам во однос на аутфитот.
  Ми се допадна ептен складноста помеѓу ситните детали како бојата на карминот и лакот на ноктите. Иако се само попратни детали, карминот ја комплетира комбинацијата.
  Чизмите се прекрасни. Прво поради монохроматичниот изглед кој го создаваат со хулахопките, второ поради благиот Jeffrey Campbell изглед.
  Леопардот на чантата додава дополнител шмек, скоро се што има ваков принт на крај се еднаши со фантазија.
  Последно, лудило од градација на бои. Тоа ми го надминува и црвениот кармин дури. :D

  Патем, имате сменето апарат? Сликиве се со одличен квалитет. :o Ептен потенцира детали.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти многу :)) Секогаш обрунувам внимание на тие "ситни" детали, како шминката и бојата на лакот кој само изгледаат како ситни :) Што се однесува до апаратот не е сменет само малку си поигравме со светлината и сеуште го откриваме :)

   Delete
 12. Најпрво, браво за храброста да составиш еден толку ризичен, но сепак храбар аутфит.
  Не секој е умешен да вклопи толку различни парчиња во една комбинација, а сепак да ги искомбинира успешно.
  Им се восхитувам на девојки кои знаат вака успешно да спојат различни бои и материјали во едно.

  Чантата со леопард принт ми е омилена, особено бидејќи го обожавам тој принт.
  Минт блузата е одлична, а исто така и розевата кошула која ѕирка под неа.
  Златното ланче е одличен и сосема доволен додаток на целата комбинација.
  Чевлите се многу убави.

  Многу поенчиња за насмевката. :)

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам на убавите зборови :)

   Delete
 13. Hello Martina or Marija , my name's Fa$hion and I love your style, I manage a blog in which your look has been designated look of the day, but I do not know what is your first name? Can you tell me? Thank you in advance :)

  http://buttonupgirls.blogspot.be/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much for featuring our look on your blog :) We are really honored. Our blog's name is Inside the B world and we are to sisters that post together. This specific look is from me, Marija, and the other pictures where it's not me :) it's my sister, Martina :) Thank you so much again

   Delete
  2. Thank you very much Marija, you are wonderful every two and your blog is awesome.

   Keep well, kiss :)

   Delete
  3. Thank you so much we appreciate it :)

   Delete