MENU

Saturday, February 16, 2013

Leather sleeve-jacket


 
Hello there! It's Saturday and a perfect time for a new post. 
We are in our hometown this weekend enjoying time with friends and family after long time no see. I'm happy to show you the new pieces added to our wardrobe through this outfit. The jacket which I was obsessed with for months. I really like this new trend with the leather sleeeves.
This time the outfit is just a liiittle bit more sporty, but still elegant which is mostly our style. I hope you like it.
xoxo

24 comments:

 1. Ubava kombinacija-mi se dopaga sto ste se reshile za rozevava koshula kako kontrast i zhivost vo cela kombinacija! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти многу Анита, мило ни е што ти се допаѓа :)

   Delete
 2. The necklace is just perfect and your make up flawless :)The whole outfit is not really my style but I like your bold looks. I'd maybe throw in a pair of jeans and an envelope clutch, but that's me ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I really appreciate an oppinion from someone that is longer in blogging and has a differnt style than ours. It really means to us. And we promise to combine a pair of jeans in some of our next looks even though we don't wear them to be honest :) but that's a good advice, so thank you for visiting and appreciating our work

   Delete
 3. Prekrasno!
  Si zaboravila da napises kade se kupeni;)
  Jaknata e preubava!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Досега немавме обичај да пишуваме од каде се купени меѓутоа дефинитивно мора во иднина :) Инаку јакната е од Bershka, а пантолоните Tally Weijl

   Delete
 4. Хеланките се преубави, а да не зборам како се искомбинирани!
  Комбинацијава ми вришти Рок Барби, кожни хеланки и тие светли розеви нијанси. Навистина тренди комбинација!

  ReplyDelete
 5. Одлично искомбинирано! Иако не сакам розева боја, кошулата дава одлична свежина :)
  Ланчето е преубаво исто така.

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/02/new-in.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Искрено ни на нас не ни е омилена розевата боја, но од време на време е добро да се искомбинира секоја боја :) Фала за посетата

   Delete
 6. Одлична кобминација, како предвесник на пролетта ми делува поради живите бои. :D
  Палтото е прекрасно, и мене многу ми се допаѓа овој тренд.
  Особено ми е убава текстурата на ова палто.
  Е, сега, што се однесува до розевата кошула, мислам дека во оваа комбинација подобро би одговарала црна од причина што и чантата е розева и така би дошла до израз.
  Чантата е преубава за да остане недоволно забележана.
  Плус, ланчето има прекрасни сребрени детали, па со црна кошула и тоа повеќе би дошло до израз.
  Како и да е, ми се допаѓа што во комбинацијава се вклучени три statement парчиња: ланчето, чантата и кошулата. Сите три се смели парчиња облека, а јас обожавам смели комбинации.

  Хеланките ми се допаѓаат, исто и чевлите.
  Сепак, насмевката е она што ја краси целава комбинација, па затоа и се одлучив таа слика да ја ставам на страната на Фејсбук. :D

  Поздрав.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 7. Се заљубив во чантата! Сакам чанти во јаки бои и забележливи.
  Убава комбинација. Ми се допаѓа спојот на јакна со ваков ѓердан.

  ReplyDelete
 8. Го обожавам трендот на капути, сакоа, јакни со кожни ракави. Вриштат NY street style. :)
  Не можат да поминат незабележани едноставно.
  Ми се допаѓа кожа на кожа комбинацијата иако во овој случај е умерено, сепак доаѓаат до израз и двете парчиња.
  Мешовитото комбинирање на материјали е одлично. Парчињата се усогласуваат исто како и боите.
  Во принцип аутфит кој содржи сива боја мене ми се допаѓа. Не сум љубител на розево, но во случајов иако има доста нејзина застапеност, со сиво изгледа прекрасно.
  Ланчето е преубаво. Поради деталите кои се на него некако совршено ми се поврзува со јакната, без разлика на тоа што се комплетно различни стилови.

  Summa summarum, металниот натпис на јакната си кажува се што треба за аутфитот. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу некако кожното ни е хит на сите :)

   Delete
 9. nice jacket and outfit :)
  http://thirtysomethingchic.wordpress.com/

  ReplyDelete
 10. Predivna kombinacija. Obozavam koralnu boju, a u kombinaciji sa ovom jaknicom i pantalonama, torba naravno, izgleda perfektno. P e r f e c t

  ReplyDelete