MENU

Wednesday, February 6, 2013

Leather pantsSorry for not posting for a while now, but school has kept us busy but also inspired us for new looks. Well this is the first one. It's still chilly outside so we get to wear the warm clothes for a while still. This is my favorite hat for the winter and love the leather pants trend. Hope you guys enjoy the look
xoxo
16 comments:

 1. Совршена комбинација за овие студени денови.
  Не можам да одлучам кој дел ми е омилен.
  Ќе почнам со бундичката, бидејќи сум огромен обожавател на крзно.
  Прекрасна е, ми се допаѓа како не е преголема, ниту премала, туку едноставно совршена - одлично и ласка на фигурата.

  Секогаш го поддржувам спојот на крзно, принт, кожа и нитни.
  Ракавиците се совршенство, одличен детаљ во комбинацијата.
  Принтот на маичката разбива монотонија, иако е црно-бел, неговата разиграност зборува сама за себе.
  Ми се допаѓаат деталите на чевлите, како и самиот дизајн и висина.
  Шапката е highlight на комбинацијата - почнувајќи од тоа што совршено дели од сите бои, принтови и материјали, па се до тоа колку одлично се вклопува со времето. :)
  Се-на-се, одлично.

  Поздрав.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти Благодарам на прекрасните зборови тоа ни дава само мотивација за понатаму :))

   Delete
 2. La blusa es preciosa!!!

  http://stylearua.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 3. Бундичката и чизмите <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала многу, мило ми е што ти се допаѓаат :)

   Delete
 4. Морам да бидам искрена и да си кажам дека јас не сум воодушевена од комбинацијава.
  Убави се сите парчиња посебно, но како една целина не ми се допаѓаат. Премногу детали има, премногу различни материјали.
  Бундата би ја заменила со капут за малку да ја смирам комбинацијава.
  Чевлите најмногу ми фаќаат око.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти за коментарот и дозволенi се и критики нормално. Јас само ќе се одбранам со тоа што ќе кажам дека секоја од нас си има свој стил што го презентира на блогот и затоа сме сите ние различни. Мојот стил секогаш вклучува експериментирање и особено мешање на тесктури и материјали и јас дефинитивно стојам зад секој мој избран outfit. Сепак ти благодарам за коментарот и се надевам наредниот пат ќе ти се допадне повеќе :)

   Delete
  2. Драга Марама, би те посоветувала малку да ги разгледаш попознативе блогови, па после да коментираш за деталите и материјалите.
   Иначе девојки, одлични сте. Само продолжете така, баш ми е мило што во Мк конечни имаме вистински модни блогови.=)

   Delete
  3. Ти благодариме за поддршката, тоа само уште повеќе не мотивира за експериментирање во иднина. Мило ни е што ти се допаѓа :)

   Delete
 5. Bundickata ti e prekrasna!!!!!!!!!! se pratime? :) http://anitce.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам многу! Сега те пратиме. Поздрав

   Delete
 6. ^Дефинитивно мешањето на принтови кое е прикажано на блогот е голем плус кај мене.
  Прво поради умешноста да споиш нејспојливо. Нели, не секој принт изгледа добар со нешто останато кое е колоритно.
  Се согласувам дека има многу детали но во ниту еден случај не си се противат еден со друг. Токму спротивното. Баш тоа дека ги има во иозобилство, а не е натрупано и кичесто заслужува големо браво.
  Комбинацијата за мене е предобра.
  Колку сака човек може да се труди да најде недостаток, но кога го нема го нема. :)
  Прво поради кршењето на правилото да не се мешаат тегет и црна. Секогаш има исклучоци а ова е еден од нив.
  Бојата на шапката иако двои супер се вклопува во останатиот дел од аутфитот. Прво го комплетира, второ со тоа што влева друга нијанси го прави похрабар и побогат со бои.
  Обожавам комбинации кои вклучуваат кожа и крзно. Даваат допир на луксуз и се толку fashion forward.
  Како врвот на аутфитот ќе покажам кон бојата на панталоните. Прв пат гледам темно сини кожа панталони и изгледаат предобро.

  Се надевам во иднина ќе има пократки отсуства. :)
  Поздрав.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти многу за прекрасните зборови. Голем поздрав!

   Delete
 7. Lovely look - I can't live without my leather pants, especially in winter. Summer too ;)

  Micah x

  rawwblog.com

  ReplyDelete