MENU

Monday, October 21, 2013

When in Paris


Well Hello from me too after some time!! This fall I moved to Belgium to study for a semester here and while being here I got the opportunity to travel too and visit amazing places. This weekend I visited Paris, one of the most beautiful cities in the world and among my favorite ones. I mean how can you not love Paris?? The city breathes in style and it's full of history. I took some pictures of my two outfits in Paris and I'm sharing some pictures of places I visited. Those of you who have visited Paris know how amazing this city is, and for those you haven't still I hope you do as soon as possible. Talk to you soon! xoxo


Здраво и од мене после некое време! Оваа есен дојдов во Белгија поради школувањето, но покрај тоа добив одлична можност да патувам и посетувам прекрасни места. Овој викенд го посетив Париз, еден од најубавите градови во светот и еден од моите омилени. Невозможно е некој да не го сака Париз :) Градот дише со стил и е полн со историја. Подолу ви ги покажувам двете комбинации кои ги носев во Париз и неколку слика од местата што ги посетив. Оние што веќе го посетиле Париз веќе знаат колку е градот прекрасен, а тие што сеуште не го посетиле посакувам да го посетите што побрзо. Се читаме скоро!

 


Jeans: H&M; Shirt: H&M; Boots: H&M; Hat: Bershka; Watch: Fossil


Skirt: Stradivarius; Shirt: Vintage; Blouse: H&M; Hat: C&A2 comments:

 1. И двете комбинации се одлични за шетање. Во толку голем град, мора да носиш нешто удобно за да можеш да го изнашеташ како што треба :D
  Втората комбинација многу повеќе ми се допаѓа, и јас обожавам да носам широка блуза/џемпер над суќна. Морам да ти ја пофалам бојата на косата :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Facebook Page

  ReplyDelete
 2. Јас гласам за првата комбинација како мој број еден.
  Љубител сум на целосно црни комбинации, а сите парчиња кои ги носиш се толку добри поединечно, што не може човек да не ги сака и така добро склопени. :) Аутфитот ми е дефинитивно за наслав - Parisian chic.

  ReplyDelete