MENU

Wednesday, October 16, 2013

Plaid shirt

School has started and the annoying beginner duties too, so we couldn't focus on the blog as we should have but here we go again, and for this time a fall outfit and I kinda combined it in three ways. The essentials are the same with different variations of combing them. Leather pants which for me are inevitable this season again and plaid shirt. Hope you like it. Leave your thoughts and comments below. Thank you!!!


Здраво на сите драги читатели после не баш посакувана пауза.
Факултетот започна, а со него и досадните обврски, па не можевме да се фокусираме на блогот колку што сакавме, но еве не тука повторно. Овој пат овој есенски аутфит го комбинирав на три начини. Воглавно се е исто само тоа се различни варјанти на комбинации. Кожни панталони кои според мене повторно се неизбежни оваа сезона и карирана кошула. Се надевам Ви се допаѓа. Оставете ги вашите мислења и коментари подолу. Ви благодарам!!!

OUTFIT 1OUTFIT 2OUTFIT 3


3 comments:

 1. Mnogu ubavo. Kozhnite pantoloni se preubaj . Kombinacijata 1 najpoke mi se bendisa :)

  djordjevich.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Одлична есенска комбинација, кошулите се вечна класика, па со нив нема утка. А што се однесува до кожните панталони - полн погодок за овој период :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Facebook Page

  ReplyDelete
 3. Убаво ти реков дека е ова е добра локација за сликање. :) Барем мене ми се допаѓа поради пистата. :D

  Да не должам многу со оглед на тоа колку доцнам со коментирање, комбинацијата ми се допаѓа. Ми се чини и на факултет ја носеше, па штета што не ја сликна и во дневно издание кога изгледаше подеднакво добро како вечерните. :)

  Моја омилена е дефинитивно втората. Можеби некому му е ту мач тоа е што е кожа на кожа, што според мене изгледа врвно. Кожата, карираната кошулата, сите го создаваат тој rocker chic vibe кој едноставно го обожавам и по мене изгледа толку шик. :)

  Одлично изнесено. ^_^

  ReplyDelete